(093) 619 0265
(095) 028 7286
(067) 831 4027
istoria pizzu

На сьогоднішній день піца – одна з найпопулярніших страв у світі. Особливе поширення піца отримала в Америці, де і стали з’являтися знамениті на весь світ піцерії. Однак не кожен знає, що історія цієї страви бере початок ще в 3 столітті до нашої ери – цьому свідчить згадка одного з римських літописців про «плоске коло тіста з начинкою, спечене на каменях». При цьому тоді для приготування начинки використовували також мед і трави – таким чином, піца являла собою щось на зразок солодкого пирога.

Широке поширення піца отримала набагато пізніше, близько 16 століття, в Неаполі. Для того, щоб прогодувати свої сім’ї, місцеві бідняки використовували всі доступні їм продукти – борошно, помідори, сало, оливкове масло і сир. Смакові якості такої піци припали до душі не тільки їм – пізніше піцу стали випікати в місцевих тавернах, і кожен відвідувач Неаполя міг покуштувати це прекрасне блюдо.

Потім, вже в 18 столітті, піца прийшла і в королівські палаци – так, наприклад, королева Maria Carolina d’Asburgo Lorena веліла побудувати спеціальну духовку для випікання піци, щоб пригощати їй своїх гостей. В Америку піца була привезена в кінці 19 століття вихідцями з Італії. Жителі міста Чикаго стали одними з перших, хто спробував справжню смачну піцу. Пізніше це блюдо стало відомо у всій Америці, коли деякі з американських солдатів, що побували в Італії під час Другої Світової Війни, стали відкривати власні піцерії.

Зараз у США існують цілі мережі піцерій, які не тільки випікають, але і доставляють піцу додому. Крім того, це один з найпопулярніших заморожених продуктів. Піцу запросто можна купити в супермаркеті і приготувати вдома, а потім насолодитися її вишуканим смаком.