(093) 619 0265
(095) 028 7286
(067) 831 4027
pica armia

Піца – одне з найпопулярніших страв серед військовослужбовців американської армії. У 1981 році армія США перейшла з консервованих продуктів на сухі пайки (набори готових до вживання продуктів), проте в них досі немає піци.
Вчені массачусетського лабораторії кілька років билися над рецептом піци з тривалим терміном зберігання. Головна проблема, яку вони намагалися вирішити, полягала в тому, що волога від соусу, сиру і начинки з часом просочує тісто піци. Це створює ідеальні умови для цвілі і небезпечних бактерій. Зрештою вчені вирішили використовувати речовини, що володіють здатністю утримувати вологу. Однак одного цього недостатньо, щоб піца зберігалася три роки. Вчені також “відрегулювали” кислотність соусу, сиру та тіста так, щоб утруднити процеси окислення і розвитку бактерій. Крім того, вони додали вставки із заліза в упаковку, щоб метал поглинав залишки кисню в ній.

Вчені, які спробували останні варіанти “вічної” піци, заявили, що на смак вона не відрізняється від звичайної. Єдиною відмінністю є те, що її не можна спожити гарячою.

Солдати поки не оцінили смак створеної вченими піци, оскільки вона як і раніше знаходиться в розробці. Коли продукт може бути готовий до постачання в армію, не уточнюється.

Багато продуктів харчування, наприклад, розчинна кава, плавлені сирки, які в наші дні продаються в будь-якому продовольчому магазині, спочатку були створені для харчування солдатів.